logo komax
logo bip

Harmonogram odbioru odpadów

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY KĘTY obowiązuje od 1 lipca 2013r.
Miejscowość Terminy Odbioru odpadów
Komunalnych - przez cały rok Segregowanych - przez cały rok Zielonych - od 1 IV do 30 XI
KĘTY - MIASTO zabudowa wielorodzinna 2 x w tygodniu 2 x w tygodniu 1 x w tygodniu
KĘTY - MIASTO zabudowa jednorodzinna Druga i czwarta środa Druga  środa Druga i czwarta środa
KĘTY PODLESIE Pierwszy i trzeci poniedziałek Pierwszy  poniedziałek Pierwszy i trzeci poniedziałek
BULOWICE Pierwsza i trzecia środa Pierwsza środa Pierwsza i trzecia środa
BIELANY Drugi i czwarty piątek Drugi  piątek Drugi i czwarty piątek
ŁĘKI Drugi i czwarty poniedziałek Drugi poniedziałek Drugi i czwarty poniedziałek
MALEC Drugi i czwarty wtorek Drugi wtorek Drugi i czwarty wtorek
NOWA WIEŚ Pierwszy i trzeci wtorek Pierwszy wtorek Pierwszy i trzeci wtorek
WITKOWICE Drugi i czwarty czwartek Drugi czwartek Drugi i czwarty czwartek
 
W przypadku budynków jednorodzinnych właściciel wystawia pojemniki i worki przed wjazd na posesję do godziny 7.00 – w miejsce gdzie nie będą stanowiły utrudnienia dla ruchu pieszego i kołowego.
Jeżeli dzień wywozu odpadów jest dniem świątecznym odbiór odpadów nastąpi w kolejnym dniu roboczym.

Zmiany w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w Kętach i Podlesiu
Zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach częstotliwość odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych w miastach w okresie od kwietnia do października nie może być rzadsza niż raz na dwa tygodnie z zabudowy jednorodzinnej. W związku z tym zmianie uległ harmonogram odbioru odpadów na terenie miasta Kęty oraz dzielnicy Podlesie.
Na Podlesiu odpady zmieszane i zielone - poza pierwszym i trzecim poniedziałkiem miesiąca - w 2016 r. będą dodatkowo odebrane 30 maja, 29 sierpnia i 31 października (piąty poniedziałek). Ponadto w sierpniu br., ze względu na święto przypadające 15 sierpnia, odpady zmieszane i zielone będą odbierane 18 sierpnia.
Natomiast w mieście Kęty - poza drugą i czwartą środą miesiąca - odpady zmieszane i zielone w 2016 r. będą dodatkowo odbierane 29 czerwca i 31 sierpnia (piąta środa).
Poza tym w mieście Kęty od kwietnia br. zmienia się termin odbioru odpadów segregowanych dla ulic:Adama Asnyka; Błonie; Bulowska; os. Cegielniane; Bolesława Chrobrego; Cmentarna; Czajki; Fabryczna; Fabryczna Boczna; Bartosza Głowackiego; Jagiellońska; Jana Pawła II; Kazimierza Wielkiego; Kęckie Góry Południowe; Kęckie Góry Północne; Kilińskiego; Marii Konopnickiej; Tadeusza Kościuszki; Królowej Jadwigi; Krótka; Ludowiki; Mieszka I; Ogrodowa; Piastowska; Pogodna; Polna; Władysława Reymonta; Różana; Rynek; Henryka Sienkiewicza; Słoneczna; Spacerowa; Stawowa; Szczepana; Szpitalna; Widok; Wiśniowa; al. Wojska Polskiego; Wszystkich Świętych.
W kwietniu opady segregowane będą odebrane w drugą i czwartą środę miesiąca, a w kolejne miesiące odpady segregowane będą odbierane w czwartą środę miesiąca, a nie, jak było dotychczas, w drugą środę. Dla pozostałych ulic odbiór odpadów segregowanych pozostaje bez zmian, t.j w drugą środę miesiąca.
W uproszczeniu podział odbioru odpadów segregowanych przedstawia się następująco:
·         II-ga środa - nieruchomości położone w zachodniej części miasta Kęty od ul. Adama Mickiewicza i ul. Tadeusza Kościuszki (bez tej ulicy),
·         IV-ta środa - nieruchomości położone we wschodniej części miasta Kęty od ul. Adama Mickiewicza (bez tej ulicy) i ul. Tadeusza Kościuszki wraz z Rynkiem i ulicami: Ludowiki, Różaną, Władysława Reymonta i Kazimierza Wielkiego.